Nowy Rok z Jogą w Białym Domu w Antoniowie

27-12-2024 - 01-01-2025 (See all) 00 PLN
BIAŁY DOM. To miejsce, w którym człowiek jednoczy się z naturą mając możliwość przywrócenia harmonii strukturze ludzkiego ciała i umysłu.


Podczas wyjazdu, który będzie mieć miejsce w terminie 27.12.2023-01.01.2024 r. będziemy przede wszystkim praktykować jogę, medytować, rozkoszować się pysznymi wegetariańskimi posiłkami i pięknem otaczającej natury. W noc sylwestrową podana zostanie wyjątkowa kolacja. Będzie też czas na wspólne ozdabianie sali, naturalne tańce i wspólną medytację z rytuałem w intencji udanego Nowego Roku dla siebie i innych.

Na ten czas Biały Dom będzie oddany naszej grupie na wyłączność. Przestrzeń ta składa się z:
- 18 pokoi z łazienkami (13 dwuosobowych, 5 trzyosobowych)
- drewniane, niealergiczne wyposażenie całego Domu
- piękną salę do praktyki z widokiem na góry Izerskie (140 m kw.)
- salę do ćwiczeń lub masaży
- wyżywienie przyrządzane przez wyszkolony personel (tradycyjne, wegetariańskie, wegańskie, kuchnia hinduska)

Warsztat Jogi Asany i Pranajama poprowadzi:
PAULINA STRÓŻ
Założycielka Szkoły, Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Poziom III
Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara poziomu 3 . Moją przygodę z jogą rozpoczęłam w 1995 roku. Od 2004 praktykuję jogę regularnie w Instytucie B.K.S Iyengara w Punie (RYMYI - Indie), z którym utrzymuję stały kontakt. Zarówno w Polsce jak i w Indiach praktykuję pod przewodnictwem Ojca Joe Pereiry, który stał się dla mnie ważnym nauczycielem i prowadzi mnie ścieżką duchowego rozwoju. Ritta Keller prowadziła mnie przez ostatnie trzy poziomy nauczania (Junior) i prowadzi nadal a ja uczestniczę w jej warsztatach w Polsce i w Niemczech. Z Faeqiem i Corinem Biria praktukuję jogę zarowno w Polsce jak i we Francji. Od 2000 roku prowadzę szkołę jogi Iyengara we Wrocławiu, której jestem założycielem. Organizuję liczne warsztaty tematyczne, terapeutyczne, wyprawy do Indii oraz szkolę nauczycieli Poziomu I. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

Podczas wieczoru sylwestrowego czeka nas sylwestrowa kolacja, szwedzki stół pełen pyszności oraz naturalny taniec. Zasmakujemy wspólnie głębi muzyki, płynności i lekkości świadomych ruchów. W planie zabawy ostatniego wieczoru tego roku zawieramy cudownie spędzony razem czas przy stole przepysznych dań wegańskich, pogawędki w miłym gronie oraz naturalne tańce. Jest to wieczór bezwzględnie bez alkoholu, o poranku rozpoczynamy noworoczną praktykę :). Wieczór tańców i biesiady zakończy się o północy wspólną medytacją i rytuałem intencji na Nowy Rok dla siebie i innych. Przywieźcie ze sobą swoją ulubioną płytę i strój :).

Plan wydarzenia:
Warsztat rozpoczniemy zajęciami jogi . o godz. 17:30 oraz kolacją o godz. 19:00, później 20.00-20.30 odbędzie się wieczorna medytacja. Zakończymy w niedzielę 1 stycznia 2024 r. obiadem o godz.12.15.

PROGRAM DNIA:
-07:30 Śniadanie: owsianka z owocami i orzechami
-9.00-11:00 Praktyka - Asany
-11.00 -11.30 Przerwa na imbir z cytryną, kurkumą i miodem
-11.30 -12.00 Praktyka -Pranajama
-12:15 Obiad
-17.00 - 18.45
-Praktyka asan - regeneracja
-19: 00 Kolacja
-20.00 Medytacja siedząca

W Sylwestra plan dnia ulegnie niewielkim zmianom ze względu na zaplanowaną na wieczór wspólną biesiadę!
Poranna sesja odbędzie się bez zmian. Po obiedzie wspólna dekoracja sali (prosimy o przywiezienie jednej ozdoby świątecznej :) Praktykę popołudniową rozpoczniemy o 16.30, żeby dać Wam czas na przygotowanie się do uroczystej wieczornej kolacji o 18.00. :) O 19.15 rozpocznie się Wegetariańska Biesiada oraz tańce naturalne, dowolne. Wieczór tańców i biesiady zakończy się o północy wspólną medytacją i rytuałem intencji na Nowy Rok dla siebie i innych. Poranną dwugodzinną praktykę regenerującą w Nowy Rok rozpoczniemy o godzinie 10.00. Następnie zaprosimy Was na uroczysty Noworoczny obiad, którym zakończymy warsztat. :D
Na całym warsztacie wraz z Nocą Sylwestrową obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu ze względu na charakter warsztatu i zasady w Białym Domu.
W trakcie warsztatu prawdopodobnie będzie możliwość skorzystania z masaży i Koncert Gongów (czekamy jeszcze na potwierdzenie od organizatora). Będziemy o tym informować na bieżąco.


Koszt pobytu:

CENY POJAWIĄ SIĘ WKRÓTCE

OBOWIĄZUJE ZAKAZ ZABIERANIA ZE SOBĄ ZWIERZĄT — USTANOWIONY PRZEZ MIEJSCE POBYTU

Sprzęt:
Prosimy uprzejmie o przywiezienie: maty do jogi i 2 pasków. Na miejscu są dostępne kostki, krzesła oraz koce. Weźcie ze sobą ulubioną płytę, strój na bal (tańczymy boso) oraz jedną ozdobę świąteczną / sylwestrową do wspólnego przystrojenia sali. :)

Rezerwacja:
Dokonaj rezerwacji poniżej poprzez wpłatę zadatku w wysokości X zł za osobę dorosłą i X zł za dziecko. Zadatek jest zwrotny w przypadku rezygnacji do 26. listopada.

Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły
  • Data: 27-12-2024 - 01-01-2025
  • Czas: Zgodnie z opisem warsztatu
  • Cena: 00 PLN
Miejsce