Witaj w Namaste!

Na praktykę w naszej szkole zapraszamy wszystkich, którzy czują wewnętrzną tęsknotę za naturalnością, autentycznością i głębią życia. W Naszej Szkole proponujemy Wam wejście na ścieżkę, na której wspólnie będziemy uczyć się, jak zadbać o swoje ciało i ducha i być w pełnym uważnym kontakcie ze swoim wnętrzem na co dzień.

Wszyscy uczestnicy naszych zajęć są traktowani indywidualnie, gdyż każdy z osobna jest istotą jedyną w swoim rodzaju i całkowicie niepowtarzalną.

Pomagamy ćwiczyć w taki sposób, aby nauczyć się szanować granice własnego ciała, jak również przekraczać je i stawiać sobie coraz większe wyzwania. Zależy nam, aby uczestnicy wychodzili z zajęć pewni, iż zrobili coś dla siebie, że dokonali czegoś ważnego, że udało im się przekroczyć swoją granicę oraz by czuli się ożywieni i jednocześnie pełni wewnętrznego spokoju.

Prowadzimy zajęcia dla grup: początkującej, ogólnej oraz zaawansowanej oraz szkolimy nauczycieli w systemie mentorskim ( przygotowanie do egazminu Introductory II).

Szkoła Namaste - sala

Szkolenie nauczycielskie w systemie mentorskim

Wg. wytycznych Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce kandydat na nauczyciela może skorzystać z terminu u Nauczyciela Prowadzącego - Mentora i przygotowywać się do egzaminu indywidualnie (we wsparciu Mentora).

Od przystępujących do szkolenia oczekuje się 4 lat praktyki własnej poświadczonej:

  • przez Nauczyciela Prowadzącego co najmniej w stopniu Junior Intermediate I na podstawie systematycznego terminu w wymiarze min 120 godzin
  • przez rekomendowanego przez SJIP Nauczyciela Prowadzącego na podstawie udziału w prowadzonym przez niego Kursie Doskonalącym

W trakcie szkolenia od kandydatów oczekuje się systematycznego przygotowania pod kierunkiem Nauczyciela Prowadzącego (Mentora) i drugiego Nauczyciela Rekomendującego w wymiarze 240 godzin szkoleniowych realizowanych przez okres dwóch lat.

Do uznania Mentora należeć będą sposoby weryfikacji Wymogów Dotyczących Praktyki i Wymogów Dotyczących Uczenia (obserwacja, asystowanie na zajęciach, uczenie pod kierunkiem nauczyciela, zadania pisemne), oraz forma przygotowania do egzaminu (prowadzenie indywidualne, szkolenie grupowe).

Osoba przystępująca do przygotowania nauczycielskiego jest zobowiązana do pozostawania w stałym kontakcie ze mną i współpracy z mną , uczęszczając, obserwując i asystując w prowadzonych przeze mnie zajęciach/zajęciach szkoleniowych. Właściwe podejście i gotowość ze strony kandydata do zgłębiania wiedzy, oraz jego samodzielność w procesie, w którym nauczyciel jest przewodnikiem mają dla przyszłych uczących największe znaczenie.

Po podjęciu decyzji osoba decydującą się na szkolenie zostaje zgłoszona do SJIP i wtedy wspólnie podejmujemy wyzwanie do pogłębionego kontaktu uczeń- nauczyciel by to zaowocowało bardzo dobrym przygotowaniem do egzaminu nauczycielskiego.

Więcej informacji tutaj


Serdecznie zapraszamy do wspólnej praktyki!

Namaste!

Szkoła Namaste - sala
Szkoła Namaste - sala

9 powodów dla których warto praktykować Jogę Iyengara ®

Wyciszenie

Asany wyciszają system nerwowy, czego efektem jest zwiększona stabilność emocjonalna, psychiczna równowaga, większy dystans do otoczenia i wydarzeń. Dzięki technikom oddechowym stosowanym podczas zajęć ciało uczy się reakcji relaksacyjnych - uwalnia od napięć. Osoby ćwiczące łatwiej kontrolują reakcje impulsywne, agresję, szybciej redukują poziom stresu.

Oczyszczanie serca

Wszystkie tradycje mistyczne odwołują się do oczyszczania serca ( które nie jest tylko siedliskiem emocji ale głębokim instrumentem percepcji). Po oczyszczeniu jesteśmy w stanie stopniowo dostrzegać Boską Rzeczywistość, stopniowo obecność staje się czymś więcej niż indywidualną obecnością. Staje się odbiciem Wyższej Obecności.

Odporność

Twoje ciało wzmocni się. stanie się bardziej elastyczne, odporne i gibkie, przez co automatycznie mniej podatne na urazy. Asany harmonijnie rozwijają ciało, ponieważ angażowane są równomiernie wszystkie grupy mięśni, stawy oraz kości, przez co spowalnia się proces zużycia tkanek.

Regulacja ciśnienia

Praktyka asan zwiększa ukrwienie a tym samym dotlenienie tkanek. Ułatwia to utrzymanie ciśnienia na właściwym poziomie. Koncentracja na spokojnym oddechu w asanach pomaga zachować stały rytm serca, co stabilizuje ciśnienie.

Młodość

Pod wpływem jogi pojawiają się korzystne zmiany we krwi : zwiększa się ilość antyoksydantów, zwiększając zdolność organizmu do samooczyszczania i samonaprawiania - pozostawania młodym. Obniża się poziom cholesterolu, glukozy, sodu i trójglicerydów. Regularne ćwiczenia jogi opóźniają procesy starzenia się chrząstki, zapobiegając złamaniom, zmniejszając ryzyko osteoporozy i artretyzmu.

Świadome bycie

Wycofywanie świadomości z procesu myślenia - przejście na odczuwanie i obecność (świadome bycie). Ta umiejętność zawsze była punktem wyjścia we wszystkich tradycjach mistycznych i jest szczególnie ważna dla praktyki jogi.

Odkrywanie swoich ciemnych stron

Zanim człowiek zostanie uzdrowiony musi poznać, uświadomić sobie wszystkie swoje ciemne strony, by stopniowo przemieniać swoją egocentryczną naturę w świetlistą - nie jest to zatem droga na skróty - ale długotrwała przemiana. Często ten proces potrzebuje czasu i nie jest łatwy.

Lepsze zdrowie

Nastąpi poprawa sylwetki, gdyż praktykując jogę wydłuża się kręgosłup, mięśnie wokół kręgosłupa wzmacniają się, stają się bardziej elastyczne. Efektem będzie zmniejszenie dolegliwości bólowych pleców, karku i szyi. Pokonasz ból, gdyż joga pomaga wpływać na struktury mózgu, dzięki czemu zmniejsza nadwrażliwość ciała na ból. Joga praktykowana regularnie zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru, cukrzycy i otyłości. Pomaga także w leczeniu arytmii serca. Joga pobudza gruczoły dokrewne (jajniki, nadnercza, tarczycę oraz przysadkę) dzięki czemu reguluje gospodarkę hormonalną. Pomaga przy bólach miesiączkowych i PMS.

Poprawa trawienia

Joga przyspiesza metabolizm i pomaga kontrolować wagę. Poza tym zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób żołądkowo-jelitowych.

Co mówią nasi uczniowie

Praktyka jogi w Namaste