Warsztat Jogi Iyengara z ks. Joe Pereirą z Indii

23-06-2023 - 25-06-2023 (See all) 590 PLN
Zapisz się

Zapisanie się na warsztat wiąże się z uiszczeniem zadatku.

Warsztat Jogi z ks. Joe Pereirą z Indii

BRAK MIEJSC NA WARSZTAT. Obecnie zapisujemy jedynie na listę rezerwową drogą mailową: joganamaste.wroclaw@gmail.com

Warsztat poprowadzi:
ks. Joe Pereira
Na co dzień - ksiądz Joe, ur.1942, nauczyciel jogi Iyengara z Indii (Bombaj) w stopniu senior, ukończył studia teologii, psychologii, filozofii w Indiach oraz studia terapeutyczne w USA. Jest założycielem i dyrektorem Kripa Foundation (kripa-łaska) i konsultantem Archidiecezji Bombaju d.s. resocjalizacji osób uzależnionych. W 2009 roku rząd Indii przyznał mu Padma Shri Award, najwyższe odznaczenie za zasługi dla narodu hinduskiego. Od 1968 r. praktykuje jogę pod okiem Gurujiego B.K.S.Iyengara, której elementy stanowią integralną część programu Kripa. Na prośbę Matki Teresy prowadził w Kalkucie rekolekcje dla sióstr z jej zgromadzenia i z jej inspiracji podjął w ramach Kripa Foundation służbę na rzecz osób uzależnionych. Poniżej znajdziecie linki do artykułów opublikowanych przez nas na portalu bosonamacie.pl: Joga a religia – czy joga jest religią? Czy chrześcijanin może praktykować jogę? Ks. Pereira - katolicki ksiądz, który uczy jogi. Ojciec Joe od wielu lat naucza również Medytacji Chrześcijańskiej i jest koordynatorem krajowym Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (World Community for Christian Meditation) dla Indii. W 2010 poprowadził w Katowicach Meditatio 2010. Kierując się zasadą, że „Łaska realizuje się w ciele” w szczególny sposób łączy on chrześcijańską wiarę z hinduską mądrością uwzględniania roli ciała na drodze duchowego wzrostu. Nauka Księdza Pereiry: "Nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Wielu z nas tak naprawdę nie używało swojego ciała. Niektórzy używali go w niewłaściwy sposób, a jeszcze inni (...) znieważali swe ciała. Niezależnie od tego jak postępujemy z naszym ciałem, nie zmienia to faktu, że jesteśmy stworzeniami Boga." "Jeżeli chcemy być z Bogiem, a nasze ciało mówi nam: „Jeżeli nie zabierzesz mnie do Niego ze sobą, to sprawię, że ci się nie uda z Nim być”, to mamy tutaj pewien rodzaj walki. Nasze życie jest bardzo cenne, dlatego potrzebujemy zmiany perspektywy odnośnie tego, jak należy rozumieć jego pełnię. Scalenie umysłu, ciała i ducha, a przez to słuchanie ciała – oto owa wielka zmiana. Zmiana, której wszyscy musimy dokonać rozważając świętość ciała i dochodzenie do pełni w Bogu."

Podczas warsztatu tłumaczem będzie ...

Plan wydarzenia:
W sobotę zostanie zorganizowany wegański obiad za dodatkową opłatą w wysokości 27 zł. Zgłoszenia prosimy wysłać drogą mailową: joganamaste.wroclaw@gmail.com
PIĄTEK (23.06.2022)
- 15:45 - 16:30 Rejestracja uczestników
- 17:00 - 20:00 Praktyka popołudniowa
SOBOTA (24.06.2022)
- 12:00 - 15:00 Praktyka poranna
- 17:00 - 19:00 Praktyka popołudniowa
NIEDZIELA (25.06.2022)
- 9:00 - 12:00 Praktyka poranna

Sprzęt:
Obowiązkowym sprzętem uczestnika warsztatu są: mata do jogi, 2 paski i 2 kostki. Zwracamy się z prośbą do uczestników, którzy przybędą do nas samochodem o przywiezienie wałka lub 2 koców.

Koszt warsztatu:
590 zł
Warsztat odbywa się pod patronatem stowarzyszenia SJIP, dla jego członków cena warsztatów wynosi:
560 zł dla członków bez CM
540 zł dla członków z certyfikatem nauczycielskim
Prosimy wybrać odpowiednią opcję przy zapisie oraz osoby posiadające certyfikat i członków stowarzyszenia o wysłanie ich drogą mailową: joganamaste.wroclaw@gmail.com

W kwocie uwzględniony jest stały bufet herbaciany.

Rezerwacja:

Dokonaj rezerwacji poniżej poprzez wpłatę zadatku w wysokości 90 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność dokonywanych zadatków. Zwrot zadatku jest możliwy maksymalnie miesiąc przed rozpoczęciem warsztatu.
Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu.

Serdecznie zapraszamy! Ks. Joe Pereira i Paulina Stróż.
Szczegóły
  • Data: 23-06-2023 - 25-06-2023
  • Czas: Zgodnie z opisem warsztatu
Miejsce
Zapisy
  • Członek stowarzyszenia PSJI Cena: 560 PLN Zadatek: 90 PLN
  • Członek stowarzyszenia PSJI z CM Cena: 540 PLN Zadatek: 90 PLN
  • Uczestnik warsztatu bez członkostwa PSJI Cena: 590 PLN Zadatek: 90 PLN
  • Zapisz się

    Zapisanie się na warsztat wiąże się z uiszczeniem zadatku.