VIII Warsztat Jogi Iyengara z Ks. Joe Pereirą

18-06-2020 - 21-06-2020 (See all) 590 PLN
Zapisz się

Zapisanie się na warsztat wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości 90 zł

VII Edycja Warsztatu Jogi Iyengara z ks. Joe Pereirą z Indii. JOGA IYENGARA NA DRODZE KU WEWNĘTRZNEJ PEŁNI I ŚWIĘTOŚCI


Jest to warsztat dla osób regularnie praktykujących jogę wg metody Iyengara i został objęty patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

Ks. Joseph Pereira, Archidiecezja Bombaj, Indie

Na co dzień - ksiądz Joe, ur.1942, nauczyciel jogi Iyengara z Indii (Bombaj) w stopniu senior, ukończył studia teologii, psychologii, filozofii w Indiach oraz studia terapeutyczne w USA. Jest założycielem i dyrektorem Kripa Foundation (kripa-łaska) i konsultantem Archidiecezji Bombaju d.s. resocjalizacji osób uzależnionych. W 2009 roku rząd Indii przyznał mu Padma Shri Award, najwyższe odznaczenie za zasługi dla narodu hinduskiego. Od 1968 r. praktykuje jogę pod okiem Gurujiego B.K.S.Iyengara, której elementy stanowią integralną część programu Kripa. Na prośbę Matki Teresy prowadził w Kalkucie rekolekcje dla sióstr z jej zgromadzenia i z jej inspiracji podjął w ramach Kripa Foundation służbę na rzecz osób uzależnionych.

Poniżej znajdziecie linki do artykułów opublikowanych przez nas na portalu bosonamacie.pl:

Joga a religia – czy joga jest religią? Czy chrześcijanin może praktykować jogę?

Ks. Pereira - katolicki ksiądz, który uczy jogi.

Ojciec Joe od wielu lat naucza również Medytacji Chrześcijańskiej i jest koordynatorem krajowym Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (World Community for Christian Meditation) dla Indii. W 2010 poprowadził w Katowicach Meditatio 2010. Kierując się zasadą, że „Łaska realizuje się w ciele” w szczególny sposób łączy on chrześcijańską wiarę z hinduską mądrością uwzględniania roli ciała na drodze duchowego wzrostu.

Nauka Księdza Pereiry:

"Nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Wielu z nas tak naprawdę nie używało swojego ciała. Niektórzy używali go w niewłaściwy sposób, a jeszcze inni (...) znieważali swe ciała. Niezależnie od tego jak postępujemy z naszym ciałem, nie zmienia to faktu, że jesteśmy stworzeniami Boga."

"Jeżeli chcemy być z Bogiem, a nasze ciało mówi nam: „Jeżeli nie zabierzesz mnie do Niego ze sobą, to sprawię, że ci się nie uda z Nim być”, to mamy tutaj pewien rodzaj walki. Nasze życie jest bardzo cenne, dlatego potrzebujemy zmiany perspektywy odnośnie tego, jak należy rozumieć jego pełnię. Scalenie umysłu, ciała i ducha, a przez to słuchanie ciała – oto owa wielka zmiana. Zmiana, której wszyscy musimy dokonać rozważając świętość ciała i dochodzenie do pełni w Bogu."

Link do fragmentu wyjątkowego dokumentu Jake'a Clennella o BKS Iyengarze z udziałem Ks. Joe Pereiry pt: "Sadhaka" https://www.indiegogo.com/projects/sadhaka-the-yoga-of-bks-iyengar-documentary#/

Program warsztatu (17 godzin praktyki):

Czwt 16.00 - 19.00
Pt 9:00 - 12.00 oraz 16.00 - 18.00
Sb 9:00 - 12.00 oraz 16.00 - 18.00
Nd.: 9.00 - 13.00


Koszt warsztatu:
* Członkowie SJIP z ważnym CM: 540 zł
Członkowie SJIP bez CM: 570 zł
* Nie-członkowie SJIP: 590 zł

Zwrot zadatku jest możliwy max. miesiąc przed rozpoczęciem warsztatu.Zapewniamy dwa koce na osobę i krzesło. A Państwa bardzo prosimy o przywiezienie z sobą: maty, dwóch kostek (drewno lub korek) oraz 2 pasków.

Osoby jadące samochodami prosimy wziąć także bolster do jogi (najlepiej z wypełnieniem bawełnianym). Będzie możliwość kupienia na miejscu maty i kostek - proszę zgłosić przy zapisie.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły
  • Data: 18-06-2020 - 21-06-2020
  • Czas: Zgodnie z opisem warsztatu
  • Cena: 590 PLN
  • Zapisz się

    Zapisanie się na warsztat wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości 90 zł

Miejsce