Paulina Stróż

Paulina Stróż

Założycielka Szkoły, Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Junior III

Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Junior III. W najbliższym czasie zdaję egzamin na piąty poziom - Senior.
Moją przygodę z jogą rozpoczęłam w 1995 roku. Od 2004 praktykuję jogę regularnie w Instytucie B.K.S Iyengara w Punie (RYMYI - Indie), z którym utrzymuję stały kontakt. Zarówno w Polsce jak i w Indiach praktykuję pod przewodnictwem Ojca Joe Pereiry, który stał się dla mnie ważnym nauczycielem i prowadzi mnie ścieżką duchowego rozwoju. Ritta Keller prowadziła mnie przez ostatnie trzy poziomy nauczania (Junior) i prowadzi nadal a ja uczestniczę w jej warsztatach w Polsce i w Niemczech. Z Faeqiem i Corinem Biria praktukuję jogę zarowno w Polsce jak i we Francji. Od 2000 roku prowadzę szkołę jogi Iyengara we Wrocławiu, której jestem założycielem. Organizuję liczne warsztaty tematyczne, terapeutyczne, wyprawy do Indii oraz egzaminuję i szkolę nauczycieli stopnia Introductory II. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

"Na co dzień praktykując asany zachwyca mnie inteligencja ciała, świadomy ruch. Aktywność nie rozdzielająca fizyczności od innych płaszczyzn osobowości. Praktyka umożliwiająca dostęp do świadomości od strony fizycznej, rozwijająca zwinne, lekkie, silne i zdrowe ciało. W asanach czuję przekraczanie własnych granic z pełnym szacunkiem dla ograniczeń swojego ciała. Z dnia na dzień czuję rosnącą siłę i wrażliwość. Pomimo wielu trudnych chwil czuję się spełniona i przepełnia mnie wiara w Boską Opatrzność której oddaje się podczas codziennego rozkładania maty i wszystkich innych czynności."

Najważniejsze aspekty praktyki jogi dla mnie to:

  • - wycofywanie świadomości z procesu myślenia - przejście na odczuwanie i obecność (świadome bycie) - ta umiejętność była zawsze punktem wyjścia we wszystkich tradycjach mistycznych i wydaje mi się szczególnie ważna jako efekt praktyki jogi
  • - odkrywanie swoich ciemnych stron. Zanim człowiek zostanie uzdrowiony musi poznać, uświadomić sobie wszystkie swoje ciemne strony by stopniowo przemieniać swą egocentryczną naturę w świetlistą - nie jest to zatem droga na skróty -ale długotrwała przemiana, często to długa i niełatwa droga
  • - oczyszczanie serca - także wszystkie tradycje mistyczne odwołują się do oczyszczania serca (które nie jest tylko siedliskiem emocji ale głębokim instrumentem percepcji). Po oczyszczeniu jesteśmy w stanie stopniowo dostrzegać Boską Rzeczywistość; stopniowo obecność staje się czymś wiecej niż indywidualną obecnością ale staje się odbiciem Większej Obecności
  • - szczególnie ważne w mojej praktyce i nauczaniu stało się słowo powiedziane przez Ks.Joe Pereirę wczasie pobytu w Polsce - "Poprzez praktykę mamy głębokie poczucie bycia kochanym i nie poszukujemy już półśrodków" . Pozytywne stan Bycia Samemu (w odróżnieniu Bycia Samotnym) staje się coraz bliższy.
  • - dopiero na ostatnim miejscu - dobrostan fizyczno - duchowy - ale tylko jako pozytywny skutek uboczny praktyki asan oraz redukcja stresu.

Tomasz Kaczmarek

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Introductory II

Praktykę jogi metodą Iyengara rozpoczął w 2007 roku. Od 2012 roku praktykuje i uczy się pod czujnym okiem Konrada Kocota (prekursora jogi w Polsce). Regularnie doskonali praktykę uczestnicząc w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli z Polski, jak Jerzy Jagucki, Konrad Kocot, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, oraz zagranicznych jak Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA), Stephane Lalo (Francja), Sharat Arora (Indie).

Jest członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Doświadczenie dydaktyczne zdobył ucząc we wrocławskim Centrum Jogi "Fabryka Energii", a potem prowadząc zajęcia w Centrum Rehabilitacji "Gaja" w Bielawie. Obecnie uczy się i prowadzi zajęcia w Szkole Jogi - NAMASTE Praktyka Jogi we Wrocławiu dla grupy początkującej i zaawansowanej.


Tomasz Kaczmarek
Dorota Gomułkiewicz

Dorota Gomułkiewicz

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Junior Intermediate I

Z wykształcenia biotechnolog, z zamiłowania trener rozwoju osobistego i nauczyciel jogi wg metody BKS Iyengara - stopnia Junior Intermediate I.

Kursy przygotowujące do egzaminów nauczycielskich ukończyła u Romana Grzeszykowskiego oraz u Katarzyny Pilorz.

Jogę wg przekazu BKS Iynegara praktykuje od roku 2008.

Instruktor Treningów funkcjonalnych oraz form mentalnych (Pilates Coach, Trener Zdrowego Kręgosłupa, Instruktor BodyART), pasjonatka biegania i dietoterapii.

Członek Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Aktualnie studentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz absolwentka Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego - Life Couching College Wrocław.

"Joga jest dla mnie ścieżką rozwoju duchowego, sposobu na życie, którym pragnę się dzielić z innymi. Joga uczy mnie pokory, wytrwałości i spokoju ducha. Pozwala mi zmagać się z trudami, jakie stawia przede mną życie".

Moje Motto życiowe:

"Mysleć to co prawdziwe, czuć to, co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia" Platon

Gosia Parduła

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Introductory II

Gdy w 2009 roku miałam szczęście trafić na zajęcia jogi do mojej pierwszej nauczycielki Beaty we Wrocławiu, nie spodziewałam się, że rozpocznie się nowy etap w moim życiu. Po prostu zakochałam się w jodze. I tak mam niezmiennie od ponad 10 lat i nawet ciąża nie sprowokowała mnie do przerwy w praktyce. Po drodze spotkałam niesamowitych nauczycieli, uczestniczyłam w licznych warsztatach i wyjazdach, spędziłam kilka tygodni w Indiach w asramie Yoga Vidya koło Trimbaku, gdzie w 2012 roku zdobyłam pierwsze, podstawowa uprawnienia do uczenia hatha jogi.

Latem 2011 roku po raz pierwszy stanęłam na macie na zajęciach u Pauliny Stróż w Namaste. I tak przez te całe lata wspólnie się spotykamy, praktykujemy, wyjeżdżamy na warsztaty. W 2015 roku, będąc w trakcie kursu nauczycielskiego, po raz pierwszy stanęłam na macie jako prowadząca zajęcia właśnie w szkole Pauliny. Jest to niezwykłe doświadczenie, każde zajęcia to wyjątkowe spotkanie zarówno z uczniami jak i samą sobą. Jestem za to bardzo wdzięczna, tym szczególniej, że w międzyczasie urodziłam syna, wyprowadziłam się z Wrocławia, ponownie tu wróciłam i od razu skierowałam swe kroki do Namaste, co zaowocowało zakończeniem kilkuletniego kurs u nauczycielskiego według metody Iyengara, pod okiem Pauliny, ale umożliwiło mi również powrót do nauczania jogi. Bardzo dziękuję za te wszystkie lata wspólnych spotkań i inspiracji. Czekam na więcej...

W 2019 zakończyłam kurs nauczycielski według metody Iynegara, zakończony stopniem Introductory II. Jako członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce spełniam wszystkie wymagania dotyczące nauczycieli jogi tej metody.

Pozdrawiam cieplutko

Gosia Parduła
Ania Król - Hulewicz

Ania Król - Hulewicz

Dlaczego joga?

Joga przyszła do mnie dość późno, wraz z doświadczeniem życiowym. Wcześniej była zbyt „nudna” i zbyt statyczna. Wartość tej drogi odkryłam dopiero jako mama, pochłonięta opieką nad dziećmi i pracą zawodową. Wtedy też zaczęłam poszukiwać skrawka przestrzeni dla siebie. Mocnym bodźcem był ból w ciele, które w ten sposób upomniało się o moją uwagę.

Gdyby nie joga, byłabym innym człowiekiem, w zupełnie innym miejscu w życiu. Nastoletnie dziś córki mówią, że dzięki jodze stałam się spokojna, opanowana, bardziej wspierająca. I to prawda, joga nie tylko wpłynęła na moje ciało, ale również na umysł. Myślę, że teraz przyszedł czas na serce.

Joga to droga nieustannego rozwoju, warsztaty, kurs nauczycielski, praktyka własna - to moja codzienność.

Bardzo dziękuję Markowi Bednarskiemu i Paulinie Stróż za okazane zaufanie i umożliwienie mi stawiania pierwszych, nauczycielskich kroków w prowadzonych przez nich szkołach. Im więcej jogi, tym więcej czasu.

Skończyłam podyplomowe Studia Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim, a obecnie kontynuuję trening nauczycielski pod okiem Katarzyny Pilorz. Uczestniczę w warsztatach u różnych nauczycieli, czerpiąc z ich rozumienia przekazu BKS Iyengara i dziękuję losowi, że otworzyła się możliwość kształcenia online. Jestem wdzięczna nauczycielom za możliwość praktykowania w takiej formule. Dziękuję za drogowskazy jakimi byli i są mentorzy, z którymi dane mi było się zetknąć: Katarzyna Pilorz, Marek Bednarski, Paulina Stróż, Robert Spica, Lesław Kulmatycki, Marcia Monroe, Eyal Shifroni, Dawid Meloni i wielu innych, którzy wskazali mi różne oblicza jogi.

Izabela Jabłońska

Nauczycielka jogi wg metody BKS Iyengara z dyplomem Introductory II od 2018 r. Egzamin zdała po 3-letnim kursie pod okiem Konrada Kocota w Krakowie. Następnie, w 2019 r., ukończyła kurs na kolejny stopień Intermediate Junior I u Katarzyny Pilorz, także w Krakowie, ale nie zdążyła podejść do egzaminu przed zmianą systemu egzaminacyjnego.

Jogę praktykuje od 2009r. Regularnie odbywała dodatkowe warsztaty z najlepszymi nauczycielami z Polski i zagranicy. Obecnie jest to nieco utrudnione, jednak od marca tego roku uczestniczy w zajęciach online nauczyciela Uday Bhosale, z wieloletnim doświadczeniem nauczania w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI) w Punie, którego poznała na warsztatach w Namaste. W maju tego roku uczestniczyła w zorganizowanych przez niego online warsztatach z Raya Uma Datta, nauczyciela aktualnie stacjonującego w Punie.

Nauczanie praktykowała w kilku wrocławskich szkołach, a także pod własnym szyldem jako Virya Joga https://virya-joga.pl/ (obecnie te zajęcia są zawieszone). Od około roku prowadzi zajęcia w Namaste.

“Na jogę trafiłam poszukując dla siebie aktywności fizycznej, z prozaicznego powodu bólu pleców, towarzyszącego wielu osobom pracującym przed komputerem. Głębia, jaka stoi za tą praktyką spowodowała, że zainteresowanie zarówno filozofią jogi, jak i jej dalszym praktykowaniem, przerodziło się w ogromną pasję. Spowodowało to tak wiele pozytywnych zmian w moim życiu, że czuję się w obowiązku przekazywać posiadana wiedzę dalej, a tym samym umożliwić innym skorzystanie z jej benefitów.”

Izabela Jabłońska
Magda Supruniuk

Magda Supruniuk

Nauczyciel w trakcie szkolenia w systemie mentorskim.

Praktykę jogi rozpoczęłam około 2011 roku w szkole jogi Namaste Pauliny Stróż. Regularna praktyka pod kierunkiem doświadczonego nauczyciela stopniowo rozbudzała we mnie chęć studiowania jogi i zgłębiania praktyki na kolejnych warsztatach. W 2013 roku po raz pierwszy uczestniczyłam w warsztacie z O. Joe Pereira we Wrocławiu, a w kolejnym roku także na Goa, w trakcie pierwszego dla mnie wyjazdu z Pauliną do Indii. Od momentu spotkania z O. Pereira została mi pokazana perspektywa praktyki jogi jako praktyki duchowej i wszechstronnie doskonalącej. Pierwszy zaś wyjazd do Indii pozostawił głęboką chęć powrotu i poświęcenia dłuższego czasu na praktykę.

Tak też się stało i między 2015 a 2017 rokiem przebywałam w Indiach w Dharamsali i na Goa, w szkole Himalayan Iyengar Yoga Centre prowadzonej przez Sharata Arora. Tam kontynuowałam praktykę własną, a następnie prowadziłam kursy dla początkujących i kontynuujących uczniów, oraz asystowałam w zajęciach prowadzonych przez Sharata, w tym m.in. w kursach terapeutycznych. Przebywając na Goa brałam również udział co roku w warsztatach u O. Joe Pereira. Także w Indiach uczestniczyłam w moim pierwszym odosobnieniu, 10-dniowym kursie medytacji Vipassana wg nauk S.N. Goenki.

Od powrotu z Indii kontynuuję praktykę w szkole Namaste. Przez kolejne lata czerpię inspiracje również z warsztatów z nauczycielami, m.in. Konrad Kocot, Jurek Jagucki, O. Joe Pereira, Sr. H.S. Arun, Raya, Uma Datta, Uday Bosale, Lois Steinberg, Marcia Monroe, Eyal Shifroni, Zubin Zarthoshtimanesh.

W 2019 roku pod kierunkiem Pauliny rozpoczęłam przygotowanie do egzaminu na stopień nauczycielski wg. metody Iyengara (obecnie poziom 1). Od września 2020 prowadzę w Namaste zajęcia grup początkujący i ogólnych.

Nina Żamejć

Jestem certyfikowaną nauczycielką Metody Iyengara, poziomu 1 od 2021 roku. Należę do Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Na zajęcia jogi trafiłam po raz pierwszy do Pauliny Stróż około 2007-2008 roku. Szukałam wtedy metody spektakularnego rozciągania, które miało wspomóc moje inne niż joga aktywności ruchowe, a znalazłam w tej metodzie mnóstwo innych rzeczy. Od tamtego momentu joga po prostu jest ze mną, a moja motywacja i cel praktyki ewoluuje z czasem.

Zaprowadziło mnie to do chęci dzielenia się jogą z innymi i od 2018 roku biorę udział w treningu nauczycielskim prowadzonym w systemie mentorskim przez Paulinę Stróż. Uczestniczę w regularnych zajęciach, asystuję w Namaste oraz praktykuję podczas warsztatów z nauczycielami z Polski i zagranicy. 2020 rok okazał się szczególnym również dlatego, że zaczęłam prowadzić regularnie zajęcia w Namaste, możemy się więc spotkać w różnych miejscach na sali, co szczególnie mnie cieszy.

Pozostaję wierna metodzie Iyengara. Praktyka jogi w ten sposób otwiera coraz to nowe obszary, nie tylko w zakresie fizycznych możliwości. Cenię ją za prawdziwą uniwersalność, dostępność, możliwość niekończącego się odkrywania i ciągłej pracy, mnóstwo dobra i szacunku dla ciała i ducha.

Nina Żamejć
Karolina Nowak

Karolina Nowak

Paula Panasiuk

Z wykształcenia chemiczka, z zawodu visual merchandiser, z zamiłowania joginka. Zaczęłam praktykować jeszcze na studiach w Szczecinie, gdzie joga była dla mnie w tamtym okresie kolejną formą ruchu. Po latach praktyki poczułam czym tak naprawdę jest dla mnie joga. Chęć przekazania tego dobrostanu spowodowała, że zaczęłam się kształcić w kierunku nauczania jogi pod okiem Ewy i Rafała Lichtarowiczów.Po przeprowadzce do Wrocławia trafiłam do szkoły Namaste, gdzie rok później rozpoczęłam szkolenie nauczycielskie w systemie mentorskim. Uczestniczę regularnie w warsztatach i zajęciach u polskich (Konrad Kocot, Paulina Stróż, Ewa Wardzała) oraz zagranicznych nauczycieli (Lois Steinberg, o. Joe Perejra, Gabriella Giubilaro).Każde warsztaty, zajęcia czy praktyka własna utwierdzają mnie w tym, że jestem na dobrej ścieżce.
Paula Panasiuk
Elżbieta Szwaczka

Elżbieta Szwaczka

Małgorzata Korczak

Małgorzata Korczak
Maria Roszkowska

Maria Roszkowska

Dyplomowana i certyfikowana nauczycielka jogi metodą BKS IYENGARA® w stopniu Introductory II (obecnie poziom 1).

Praktykę jogi rozpoczęłam pod koniec 2010 roku, trafiając na zajęcia jogi prowadzone przez Marka Bednarskiego. Od tamtej pory zaczęła się moja przygoda z jogą, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Jest to dla mnie najpełniejsza ścieżka własnego rozwoju, gdzie mogę zadbać zarówno o ciało, jak i o umysł.

Od 2012 roku biorę udział w szkoleniach organizowanych przez najlepszych nauczycieli jogi z zagranicy: Abhijata Sridhar-Iyengar, wnuczka Iyengara (Indie), Faeq i Corrine Biria (Francja), Marcia Monroe, Lois Steinberg (USA), Eyal Shifroni (Izrael), David Meloni (Włochy), Christian Pisano (Francja).

Kurs nauczycielski robiłam u Jurka Jaguckiego, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi Iyengara w Polsce. Brałam również udział w szkoleniach prowadzonych przez Katarzynę Pilorz. Dzięki niej poznałam najważniejsze aspekty bezpiecznej praktyki kobiecej na każdym etapie życia.

Obecnie najważniejszym dla mnie nauczycielem jest David Meloni. W 2017 roku pierwszy raz wzięłam udział w jego warsztacie, mogę powiedzieć, że był to punkt zwrotny w mojej własnej praktyce. Od tamtej pory regularnie biorę udział w warsztatach i szkoleniach, które prowadzi.

Katarzyna Morawska

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Ukończyłam roczny kurs jogi integralnej w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego w systemie mentorskim u Marka Bednarskiego. Jestem aktywną członkinią Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Uczestniczyłam w licznych konwentach i warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli. Z zamiłowania zgłębiam techniki mindfulness i szukam podobieństw między psychoterapeutyczną modalnością Gestalt, a psychologią jogi. W wolnym czasie robię niezbyt trudne drogi na wrocławskich ściankach wspinaczkowych. Z jogą przygodę rozpoczęłam 7 lat temu, ale moja praktyka była chaotyczna i nie towarzyszył mi żaden doświadczony nauczyciel. Pasję postanowiłam przekłuć na coś więcej, kiedy zaczęły dawać we znaki moje kontuzjowane stawy skokowe i bolące po okresie ciąży i laktacji, plecy. Joga skutecznie podreperowała moje zdrowie psychofizyczne i zapoczątkowała nowy, bardziej świadomy i zrównoważony etap w życiu.
Katarzyna Morawska
Ewa D.

Ewa D.

Darek Sobiecki

Darek Sobiecki
Natalia Rybska

Natalia Rybska

Miriam Dyduch

Miriam Dyduch
Aleksandra Płachta

Aleksandra Płachta

Anna Otlik

Anna Otlik
Anna Akierman

Anna Akierman