Paulina Stróż

Paulina Stróż

Założycielka Szkoły, Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Junior III

Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Junior III. W najbliższym czasie zdaję egzamin na piąty poziom - Senior.
Moją przygodę z jogą rozpoczęłam w 1995 roku. Od 2004 praktykuję jogę regularnie w Instytucie B.K.S Iyengara w Punie (RYMYI - Indie), z którym utrzymuję stały kontakt. Zarówno w Polsce jak i w Indiach praktykuję pod przewodnictwem Ojca Joe Pereiry, który stał się dla mnie ważnym nauczycielem i prowadzi mnie ścieżką duchowego rozwoju. Ritta Keller prowadziła mnie przez ostatnie trzy poziomy nauczania (Junior) i prowadzi nadal a ja uczestniczę w jej warsztatach w Polsce i w Niemczech. Z Faeqiem i Corinem Biria praktukuję jogę zarowno w Polsce jak i we Francji. Od 2000 roku prowadzę szkołę jogi Iyengara we Wrocławiu, której jestem założycielem. Organizuję liczne warsztaty tematyczne, terapeutyczne, wyprawy do Indii oraz egzaminuję i szkolę nauczycieli stopnia Introductory II. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.

"Na co dzień praktykując asany zachwyca mnie inteligencja ciała, świadomy ruch. Aktywność nie rozdzielająca fizyczności od innych płaszczyzn osobowości. Praktyka umożliwiająca dostęp do świadomości od strony fizycznej, rozwijająca zwinne, lekkie, silne i zdrowe ciało. W asanach czuję przekraczanie własnych granic z pełnym szacunkiem dla ograniczeń swojego ciała. Z dnia na dzień czuję rosnącą siłę i wrażliwość. Pomimo wielu trudnych chwil czuję się spełniona i przepełnia mnie wiara w Boską Opatrzność której oddaje się podczas codziennego rozkładania maty i wszystkich innych czynności."

Najważniejsze aspekty praktyki jogi dla mnie to:

  • - wycofywanie świadomości z procesu myślenia - przejście na odczuwanie i obecność (świadome bycie) - ta umiejętność była zawsze punktem wyjścia we wszystkich tradycjach mistycznych i wydaje mi się szczególnie ważna jako efekt praktyki jogi
  • - odkrywanie swoich ciemnych stron. Zanim człowiek zostanie uzdrowiony musi poznać, uświadomić sobie wszystkie swoje ciemne strony by stopniowo przemieniać swą egocentryczną naturę w świetlistą - nie jest to zatem droga na skróty -ale długotrwała przemiana, często to długa i niełatwa droga
  • - oczyszczanie serca - także wszystkie tradycje mistyczne odwołują się do oczyszczania serca (które nie jest tylko siedliskiem emocji ale głębokim instrumentem percepcji). Po oczyszczeniu jesteśmy w stanie stopniowo dostrzegać Boską Rzeczywistość; stopniowo obecność staje się czymś wiecej niż indywidualną obecnością ale staje się odbiciem Większej Obecności
  • - szczególnie ważne w mojej praktyce i nauczaniu stało się słowo powiedziane przez Ks.Joe Pereirę wczasie pobytu w Polsce - "Poprzez praktykę mamy głębokie poczucie bycia kochanym i nie poszukujemy już półśrodków" . Pozytywne stan Bycia Samemu (w odróżnieniu Bycia Samotnym) staje się coraz bliższy.
  • - dopiero na ostatnim miejscu - dobrostan fizyczno - duchowy - ale tylko jako pozytywny skutek uboczny praktyki asan oraz redukcja stresu.

Tomasz Kaczmarek

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Introductory II

Praktykę jogi metodą Iyengara rozpoczął w 2007 roku. Od 2012 roku praktykuje i uczy się pod czujnym okiem Konrada Kocota (prekursora jogi w Polsce). Regularnie doskonali praktykę uczestnicząc w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli z Polski, jak Jerzy Jagucki, Konrad Kocot, Robert Spica, Roman Grzeszykowski, oraz zagranicznych jak Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA), Stephane Lalo (Francja), Sharat Arora (Indie).

Jest członkiem Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Doświadczenie dydaktyczne zdobył ucząc we wrocławskim Centrum Jogi "Fabryka Energii", a potem prowadząc zajęcia w Centrum Rehabilitacji "Gaja" w Bielawie. Obecnie uczy się i prowadzi zajęcia w Szkole Jogi - NAMASTE Praktyka Jogi we Wrocławiu dla grupy początkującej i zaawansowanej.


Tomasz Kaczmarek
Dorota Gomułkiewicz

Dorota Gomułkiewicz

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Junior Intermediate I

Z wykształcenia biotechnolog, z zamiłowania trener rozwoju osobistego i nauczyciel jogi wg metody BKS Iyengara - stopnia Junior Intermediate I.

Kursy przygotowujące do egzaminów nauczycielskich ukończyła u Romana Grzeszykowskiego oraz u Katarzyny Pilorz.

Jogę wg przekazu BKS Iynegara praktykuje od roku 2008.

Instruktor Treningów funkcjonalnych oraz form mentalnych (Pilates Coach, Trener Zdrowego Kręgosłupa, Instruktor BodyART), pasjonatka biegania i dietoterapii.

Członek Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Aktualnie studentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz absolwentka Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego - Life Couching College Wrocław.

"Joga jest dla mnie ścieżką rozwoju duchowego, sposobu na życie, którym pragnę się dzielić z innymi. Joga uczy mnie pokory, wytrwałości i spokoju ducha. Pozwala mi zmagać się z trudami, jakie stawia przede mną życie".

Moje Motto życiowe:

"Mysleć to co prawdziwe, czuć to, co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia" Platon

Małgorzata Parduła

Dyplomowany Nauczyciel Jogi Iyengara ® Introductory II

Gdy w 2009 roku miałam szczęście trafić na zajęcia jogi do mojej pierwszej nauczycielki Beaty we Wrocławiu, nie spodziewałam się, że rozpocznie się nowy etap w moim życiu. Po prostu zakochałam się w jodze. I tak mam niezmiennie od ponad 10 lat i nawet ciąża nie sprowokowała mnie do przerwy w praktyce. Po drodze spotkałam niesamowitych nauczycieli, uczestniczyłam w licznych warsztatach i wyjazdach, spędziłam kilka tygodni w Indiach w asramie Yoga Vidya koło Trimbaku, gdzie w 2012 roku zdobyłam pierwsze, podstawowa uprawnienia do uczenia hatha jogi.

Latem 2011 roku po raz pierwszy stanęłam na macie na zajęciach u Pauliny Stróż w Namaste. I tak przez te całe lata wspólnie się spotykamy, praktykujemy, wyjeżdżamy na warsztaty. W 2015 roku, będąc w trakcie kursu nauczycielskiego, po raz pierwszy stanęłam na macie jako prowadząca zajęcia właśnie w szkole Pauliny. Jest to niezwykłe doświadczenie, każde zajęcia to wyjątkowe spotkanie zarówno z uczniami jak i samą sobą. Jestem za to bardzo wdzięczna, tym szczególniej, że w międzyczasie urodziłam syna, wyprowadziłam się z Wrocławia, ponownie tu wróciłam i od razu skierowałam swe kroki do Namaste, co zaowocowało zakończeniem kilkuletniego kurs u nauczycielskiego według metody Iyengara, pod okiem Pauliny, ale umożliwiło mi również powrót do nauczania jogi. Bardzo dziękuję za te wszystkie lata wspólnych spotkań i inspiracji. Czekam na więcej...

W 2019 zakończyłam kurs nauczycielski według metody Iynegara, zakończony stopniem Introductory II. Jako członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce spełniam wszystkie wymagania dotyczące nauczycieli jogi tej metody.

Pozdrawiam cieplutko

Małgorzata Parduła
Ania Król - Hulewicz

Ania Król - Hulewicz

Izabela Jabłońska

Izabela Jabłońska
Magda Supruniuk

Magda Supruniuk

Nina Żamejć

Nina Żamejć