Newsletter30 kwietnia - 5 maja 2019 r. Majówka w Białym Domu w Antoniowie

AddThis Social Bookmark Button

Dom wypełniony - brak wolnych miejsc!

Majówka 2019 w Białym Domu

Antoniów – Góry Izerskie

30 kwietnia – 5 maja 2019 r.

 BialDom1

BIAŁY DOM - miejsce, gdzie spokój i piękno natury w oprawie każdej z czterech pór roku naturalnie współbrzmi z praktyką jogi, medytacją, odpoczynkiem oraz ciepłem przebywania w grupie. To miejsce, w którym człowiek jednoczy się z naturą, aby przywrócić w sobie upragnioną lecz utraconą w codziennej gonitwie harmonię ciała, umysłu i ducha.

    Antoniw1  Antoniw2  Antoniw3 

ANTONIÓWto urokliwa wieś mieszcząca się pomiędzy Jelenią Górą a Szklarską Porębą w gminie Stara Kamienica. Wieś Antoniów znajduje się na skraju parku narodowego i obszaru objętego ochroną przyrody „Natura 2000”. Piękna przyroda, cisza, spokój, zdrowe i smaczne jedzenie przygotowywane z lokalnych produktów, w tym „prosto od gospodarza” i „prosto z drzewa”. Doskonałe miejsce do spędzenia weekendu, ferii, wakacji z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu sprzyjającym medytacji, modlitwie, relaksowi.

Dom wypełniony - brak wolnych miejsc!

Ośrodek Biały Dom - Seminar House: 

W naszym Domu oferujemy Państwu piękną salę do praktyki z widokiem na Góry Izerskie i Sudety, drewniane i niealergiczne wyposażenie dwu- i trzyosobowych pokoi z łazienkami, szeroki wachlarz rodzajów wyżywienia (tradycyjne, wegetariańskie, wegańskie).Wspieramy rolnictwo ekologiczne i ruch "slow food", zaopatrując się u lokalnych producentów krowich i kozich serów, dżemów, konfitur i miodów, warzyw i owoców, naturalnego chleba.

BD 2017_1

Nasze posiłki są proste i odżywcze oraz przyrządzane według potrzeb uczestników z minimalną ilością soli morskiej celtyckiej lub całkowicie niesolone z ziołami i przyprawami ekologicznymi. Do potraw używamy jedynie najlepszych tłuszczów m.in.: oleju z oliwek, oleju lnianego budwigowego, masła osełkowego lub masła ghee. 

Dzięki doświadczeniu naszych kucharzy uwzględniamy potrzeby indywidualne i grupowe. Jesteśmy w stanie zaproponować typową kuchnię wegetariańską, kuchnię indyjską (np. kitri, upma, sabji, kofta, halawa i wiele innych), kuchnię wegańską oraz potrawy dla alergików, w tym również dietę bezglutenową.

  bialydom antoniow_food2    bialydom antoniow_food3  

Do dyspozycji naszych gości jest zawsze gorąca woda i różne rodzaje herbat: czarnych, zielonych, owocowych i ziołowych. W miarę możliwości staramy się używać produktów ekologicznych. W menu zawsze bierzemy pod uwagę warzywa sezonowe. Jesteśmy zawsze otwarci na specyficzne potrzeby danej grupy. 

bialydom antoniow_food1    bialydom antoniow_food4

Współpracujemy również z hodowcami i wytwórcami zrzeszonymi w ramach Kooperatywy Izerskiej, którzy goszczą na wielu naszych warsztatach i imprezach prezentując i sprzedając rodzime, naturalne i oryginalne produkty i wyroby (Kooperatywa Izerska -> Kliknij). Po obiedzie ostatniego dnia pobytu będzie okazja do zakupienia lokalnych produktów spożywczych, przetworów i wyrobów.

BD 2017_2


Do dyspozycji oddajemy Wam: 

 • 18 pokoi z łazienkami, w tym 13 dwuosobowych oraz 5 trzyosobowych,
 • pokoje rozmieszczone są na czterech poziomach i mieszczą się w wydzielonych, dyskretnych i niezależnych skrzydłach oddzielonych od reszty Domu i jego codziennych funkcji,
 • drewniane niealergiczne wyposażenie całego Domu,
 • piękną salę wraz z podestem/sceną do praktyki z widokiem na góry Izerskie (140 m kw.),
 • osobną salkę do ćwiczeń lub masaży.

A ponadto:

 • ogólnodostępny, zawsze płonący, ciepły kominek z miejscami do wypoczynku (sofa, fotele, ława),
 • przestronną jadalnię z bufetem herbacianym,
 • wyżywienie przyrządzane przez wyszkolony personel (tradycyjne, wegetariańskie, wegańskie, kuchnia hinduska),
 • obszerne tereny zielone wokół Domu oraz niekończące się łąki, pola i lasy położone w bezpośrednim sąsiedztwie.

Jak również:

 • relaksującą ciszę i spokój 24 godziny na dobę, :)
 • życzliwy i pomocny personel, miłą obsługę, swobodną i serdeczną atmosferę. 
BD 2017_3

Regulamin Białego Domu

Mili goście, bazując na dotychczasowych doświadczeniach i wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom większości z Was prosimy o przestrzeganie następujących zasad podczas pobytu u nas:

 • Poszanowanie ciszy, również poza godzinami tzw. ciszy nocnej, to jest pomiędzy godzina 23.00 a 7.00
 • Przestrzeganie zakazu spożywania alkoholu i innych substancji zmieniających świadomość.
 • Przestrzeganie zakaz palenia papierosów w budynku i jego bezpośrednim otoczeniu.
 • Prosimy o przywiezienie ze sobą obuwia na zmianę. W budynku nie poruszamy się w obuwiu zewnętrznym.
 • Ze względów bezpieczeństwa (konstrukcja domu jest drewniana) prosimy o nie palenie świec i kadzidełek w pokojach oraz nie używanie grzałek i czajników eklektycznych. W stołówce jest cały czas dostępna gorąca woda.
 • Uczulenia i nietolerancje pokarmowe prosimy zgłaszać w dniu przyjazdu w kuchni.
 • W miarę możliwości prosimy o segregowanie odpadów do koszy ustawionych za kominkiem.
 • Pobyt zwierząt domowych prosimy każdorazowo uzgadniać z gospodarzami obiektu.

Więcej informacji szczegółowych znajdziecie w linku -> (Biały Dom)

Galeria zdjęć domu i okolicy -> (Galeria)

Zajęcia jogi prowadzone przez Paulinę Stróż (nauczyciel Jogi wg.B.K.S.Iyengara/dyplom Instytutu Iyengara w Punie w Indiach dający uprawnienia do nauczania jogi)

Pau4

Paulina Stróż

Magister pedagogiki, dyplomowany nauczyciel jogi stopnia Junior III wg przekazu B.K.S. Iyengara (dyplom Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie). Utrzymuje stały kontakt (co dwa lata) z Instytutem Iyengara w Punie od roku 2003 i praktykuje przez miesiąc pod okiem Mistrza B.K.S Iyengara i jego dzieci Gity i Prashanta pragnąc utrzymać czystość przekazu mistrza.

Jogę praktykuje od 1995 roku oraz regularnie doskonali praktykę także w Polsce uczestnicząc corocznie w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli jak Faeq i Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA) - nauczycielka będąca specjalistką z zakresu medycznych technik w Jodze Iyengara oraz Ritta Keller (Niemcy). Szczególne znaczenie ma dla niej nauczanie Ks.Joe Pereiry (Indie) stało się dla niej w ostatnich latach szczególnie ważne - ostatnio dostępne w Polsce (najbliższe 2018) oraz w Indiach gdzie postanowiła podróżować by mieć z nim kontakt bezpośredni.

W 2013 ukończyła kolejny kurs nauczycielski zakończony egzaminem stopnia Junior II, a w 2015 uzyskała stopień Junior III.

W 2000 otworzyła szkołę jogi we Wrocławiu i prowadzi codzienne zajęcia jogi wg Metody Iyengara dla początkujących, zaawansowanych, kobiet w ciąży, seniorów i dzieci oraz warsztaty weekendowe i wakacyjne w Polsce, Chorwacji i Indiach.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce

Na warsztat serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które posiadają doświadczenie w jodze Iyengara, ale mają mało czasu na praktykę oraz dotarcie do szkoły w ciągu tygodnia, jak również osoby chcące przeznaczyć ten czas na pogłębioną praktykę i przygotować się do praktyki samodzielnej w domu. Będziemy uczyć się, jak przygotować samodzielnie sekwencję asan, na co warto zwrócić szczególna uwagę i ile czasu poświęcić na poszczególne asany oraz na całość dziennej praktyki.


Dom wypełniony - brak wolnych miejsc!

Koszt wyjazdu:

890 zł – osoby dorosłe praktykujące jogę

790 zł – osoby towarzyszące

590 zł – dziecko do 12 lat

Cena obejmuje: 

 • zakwaterowanie i wyżywienie (poranna owsianka, herbata z miodem, obiad i kolacja - ciepłe dania)
 • zajęcia jogi, pranajamy, medytacji

 Program dzienny warsztatu 

 • Przed południem: 

07:30 Lekkie śniadanie (owsianka z owocami)

  08:00-8:30 Poranna Medytacja (20 min)

    08:30-10:30 Poranna praktyka asan

     10:30 Herbata ziołowa z miodem, imbirem i cytryną

       11:00 Praktyka pranajamy

          12:00 Obiad

 • Po południu: 

13:00-16:30 Czas wolny - rekreacja*

  17:00-19:00 Popołudniowa praktyka asan

    19:00 Kolacja

      20:30 Wieczorna Medytacja (20 min.) 

 


Warsztat rozpoczniemy popołudniowymi zajęciami jogi we wtorek 30 kwietnia o godz.17:30 oraz kolacją o godz. 19:15. Zakończymy w niedzielę 5 maja obiadem o godz.12:15. Po obiedzie okazja do zakupienia lokalnych produktów spożywczych, przetworów i wyrobów. Koszt pobytu obejmuje zajęcia jogi, noclegi, posiłki (poranna herbata z miodem, obiad i kolacja - ciepłe dania).  


bialydom antoniow  bialydom antoniow2  bialydom antoniow3

Dom wypełniony - brak wolnych miejsc!

Rezerwacja:  

Rezerwacji dokonuje się poprzez wykonanie obu poniższych czynności: 

wpłatę zadatku 90 zł (zadatek rezerwuje miejsce – przy rezygnacji zwrot zadatku miesiąc przed rozpoczęciem warsztatu) na konto bankowe poniżej z opisem Majówka 2019 Biały Dom (liczba miejsc ograniczona; decyduje kolejność wpłat):

Namaste Praktyka Jogi Paulina Stroz 89 1140 2004 0000 3602 7692 8326 /z opisem Majówka 2019/

oraz wpis na listę uczestników przez mail: wyjazdy@joganamaste.pl (oraz przesyłając POTWIERDZENIE WPŁATY i nr tel.). 

Prosimy o dokonywanie wpłaty zadatku wyłącznie w wysokości podanej kwoty. Większe wpłaty będą zwracane do nadawcy przelewu. Dziękujemy.

Pozostała kwota płatna na miejscu.

Prosimy również o przywiezienie: maty do jogi, 2 paski i 2 kostki (drewno lub korek). Jest możliwość kupienia sprzętu (jeżeli jest na stanie w danym momencie), zamówienia: kontakt@joganamaste.pl (sprzęt będzie do odbioru w szkole). My zapewniamy krzesła i koce.


Serdecznie zapraszam! 

 Paulina Stróż