Warsztat jogi z Markiem Migałą poświęcony pracy z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa

16-11-2024 - 17-11-2024 (See all) 295 PLN
Zapisz się
Warsztat jogi z Markiem Migałą poświęcony pracy z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa
Zapraszamy serdecznie na warsztat łączący wiedzę fizjoterapeutyczną, wiedzę osteopatyczną, terapii powięziowej z praktyką jogi w Duchu Metody B.K.S  IYENGARA. Celem warsztatu jest lepsze zrozumienie pracy w asanach, żeby uniknąć kontuzji, jak również poradzić sobie z istniejącymi problemami. Podczas warsztatu zajmiemy się odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, pracą bioder (właściwym ustawieniem miednicy), stabilnością stawów kolanowych i skokowych (również płaskostopiem). Wspólnie będziemy praktykować pozycje jogi tak, by na zakończenie warsztatu posiadać wystarczające umiejętności  radzenia sobie w problemach np.: dyskopatii czy uszkodzenia łękotki. 30-letnie doświadczenie terapeuty manualnego (7000 pacjentów) i setki godzin różnych szkoleń, a także 32 lata praktyki jogi będą do Waszej dyspozycji. Warsztat ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób, które przynajmniej przez 3 miesiące zetknęły się z praktyką jogi..

Warsztat poprowadzi:
MAREK MIGAŁA
Marek Migała – dyplomowany nauczyciel Jogi Iyengara ze stopniem Level 3. Praktykuje jogę od 1991 roku, uczy od 1997 roku. Specjalista rehabilitacji z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym. Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Masażu, uczniem Adama Zborowskiego, cenionego w Polsce nauczyciela masażu. Przez 13 lat pracował w Przychodni rehabilitacyjnej i szpitalu, jako masażysta i terapeuta manualny specjalizując się w pracy ze schorzeniami kręgosłupa. Pierwsze kroki w świecie jogi stawiał w Tarnowie gdzie obudziła się w nim pasja do ćwiczenia, otworzyło się serce i umysł na mądrość płynącą z systematycznej praktyki jogi. Następnie w Krakowie spotkał Konrada Kocota, jednego z najwybitniejszych polskich nauczycieli. Konrad przekazał mu solidną praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat wykonywania asan i praktyki pranayamy. Wiedza przekazana przez Konrada stała się na tyle inspirująca, że postanowił spróbować swoich sił jako nauczyciel. Wziął udział w Kursie Nauczycielskim organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, gdzie zdobył stopień nauczycielski Introductory I, a rok później Introductory II. Równocześnie uczył jogi w Tarnowie. W miarę pozyskiwania coraz większej wiedzy płynącej z praktyki jogi, postanowił połączyć ją ze swoim doświadczeniem terapeutycznym. Początkowo próbował rozwiązać własne problemy zdrowotne z pomocą jogi. Gdy okazało się to skuteczną terapią wspomagającą leczenie, zwłaszcza schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu, wyspecjalizował się właśnie w terapeutycznym aspekcie jogi. Rok 2013 stanowił istotny zwrot w jego rozwoju zawodowym zmierzając w kierunku terapii opierającej się na pracy z systemami powięziowymi. Podczas licznych szkoleniach prowadzonych przez znanych międzynarodowych wykładowców, miał zaszczyt również zetknąć się z twórcami Anatomy Tranis Thomas’em Mayers’em oraz James’em Earls’em, a w 2015 r uzyskał tytuł Structural Bodyworker. Pogłębił również swoją pracę o współczesną wiedzę na temat diagnostyki i leczenia wad postawy, kształcąc się m.in. u dr Robert Schleipa, a także rozwinął swoje kompetencje zawodowe kształcąc się w zakresie technik osteopatycznych u Daryla Herberta. Nadal planuje rozwijać swoją wiedzę o nowe metody ruchowe, m.in. Applied Functional Science. Również cały czas doskonali swoją wiedzę na temat jogi poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitych nauczycieli zarówno z Polski jak i z zagranicy, a także asystuje w kursach nauczycielskich, jednocześnie przybliżając przyszłym nauczycielom jogi wiedzę anatomiczną i medyczną. Obecnie prowadzi zajęcia jogi w Joga Centrum oraz pracuje we własnym gabinecie w Warszawie opiekując się m.in. tancerzami, sportowcami a w szczególności ludźmi ćwiczącymi jogę.

Plan wydarzenia:
SOBOTA
-12:00-15:00 - praktyka
-15:00-17:00 - przerwa obiadowa
-17:00-19:00 - praktyka
W sobotę zostanie zorganizowany wegański obiad za dodatkową opłatą. Zgłoszenia prosimy wysłać drogą mailową: joganamaste.wroclaw@gmail.com

NIEDZIELA
9:00 - 13:30 – praktyka z przerwą na herbatę :)

Sprzęt: Należy posiadać podstawowy sprzęt: matę do jogi, 1 pasek i 1 kostkę (drewno lub korek). Reszta sprzętu na sali.

Koszt warsztatu:
295 zł
W kwocie uwzględniony jest stały bufet herbaciany.

Rezerwacja:
Dokonaj rezerwacji poniżej poprzez wpłatę zadatku w wysokości 105 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność dokonywanych zadatków. Zwrot zadatku jest możliwy maksymalnie 2 tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatu w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych lub niesprzyjających warunków pogodowych, a także w sytuacji, gdy nie zgłosi się minimalna liczba uczestników.

Serdecznie zapraszamy! Marek Migała i Paulina Stróż.
Szczegóły
  • Data: 16-11-2024 - 17-11-2024
  • Czas: Zgodnie z opisem warsztatu
  • Cena: 295 PLN
  • Zapisz się
Miejsce