Sylwester z Jogą w Białym Domu

27-12-2019 - 01-01-2020 (See all) 990 PLN

Zapraszamy ponownie do Antoniowa na Sylwestrowy i Noworoczny Warsztat Jogi Iyengara 2019/2020 w przepięknym Białym Domu w Antoniowie ( Góry Izerskie).

BIAŁY DOM to miejsce, gdzie spokój i piękno natury w oprawie każdej z czterech pór roku naturalnie współbrzmi z praktyką jogi, medytacją, odpoczynkiem oraz ciepłem przebywania w grupie. To miejsce, w którym człowiek jednoczy się z naturą, aby przywrócić w sobie upragnioną lecz utraconą w codziennej gonitwie harmonię ciała, umysłu i ducha.

W Białym Domu :
• 18 pokoi z łazienkami, w tym 13 dwuosobowych oraz 5 trzyosobowych,
• pokoje rozmieszczone są na czterech poziomach i mieszczą się w wydzielonych, dyskretnych i niezależnych skrzydłach oddzielonych od reszty Domu i jego codziennych funkcji,
• drewniane niealergiczne wyposażenie całego Domu,
• piękną salę wraz z podestem/sceną do praktyki z widokiem na góry Izerskie (140 m kw.),
• osobną salkę do ćwiczeń lub masaży.

A ponadto:
• ogólnodostępny, zawsze płonący, ciepły kominek z miejscami do wypoczynku (sofa, fotele, ława),
• przestronną jadalnię z bufetem herbacianym,
• wyżywienie przyrządzane przez wyszkolony personel
(tradycyjne, wegetariańskie, wegańskie, kuchnia hinduska),
• obszerne tereny zielone wokół Domu oraz niekończące się łąki, pola i lasy położone w bezpośrednim sąsiedztwie.
Jak również:
• relaksującą ciszę i spokój 24 godziny na dobę, :)
• życzliwy i pomocny personel, miłą obsługę, swobodną i serdeczną atmosferę.


Plan warsztatu:

Piątek 27.12.2019 

17:30 Praktyka asan

19:15 Kolacja

Sobota 28.12.2019

Niedziela 29.12.2019 

Poniedziałek 30.12.2019

Wtorek 31.12.2019 

Środa 01.12.2019

 12.45 - Obiad


 Codziennie :

 • praktyka asan (4 h)
• praktyka pranajamy (1h)
• medytacja siedząca w milczeniu (2 x 30 min)
• medytacja w praktyce życia - czyli podsumowanie Starego Roku oraz kreowanie wewnętrznych perspektyw na Nowy Rok (mini wykład/rozważanie/rozmowa/dzielenie się)
• koncert kryształów oraz gongów -> Kryształowy Portal

Oprócz codziennej praktyki asan porannej i popołudniowej, medytacji i pranajamy spędzimy trzy wieczory w rytmie tańców w kręgu oraz tańca orientalnego (2 wieczory szkolenia + wieczór Sylwestrowy), prowadzone przez zaprzyjaźniona z naszą szkołą, profesjonalna tancerkę i pisarkę Agatę Szmigrodzką (!):

Sam Wieczór Sylwestrowy rozpocznie się uroczystą kolacją przyrządzona przez wspaniałego Piotra Henschke - potem powrócimy jeszcze kilka razy do pysznego stołu  bawiąc się w tańcach dowolnych oraz prowadzonych tańcach naszego wspólnego Kręgu ze wspaniała Agatą  Jak corocznie liczymy również na taniec i pokaz samej Agaty 😃
Nowy Rok przywitamy wspólną medytację przy ognisku wymieniając się Afirmacjami na Piękny i Świetlisty Nowy Rok 

Agata Szmigrodzka – założycielka i liderka szkoły tańca HAYAT; wieloletnia instruktorka, programatorka tańca orientalnego i flamenco. Obecnie prowadzi zajęcia w Prywatnej Szkole Tańca NNSTUDIO DANCE w Jeleniej Górze.

"Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w 1996 r. w Warszawie. Poznałam wówczas swoje pierwsze nauczycielki flamenco – Małgorzatę Matuszewską (późniejszą założycielkę Teatru Tańca NTF w Warszawie) i Joannę Stróżewską (instruktorkę Studio Flamenco – pierwszej w Polsce szkoły flamenco, obecnie pod dyrekcją Marka Krajewskiego).

Brałam udział w kursach prowadzonych m.in. przez takich tancerzy jak: Belen Maya, Costi del Chato, Juan Triqueros, Ana Maria Amay. Obecnie rozwijam swoje umiejętności we flamenco pod kier. Katarzyny Radułowicz we Wrocławiu oraz Jany Drdacki w Pradze. Z tańcem orientalnym zetknęłam się po raz pierwszy w Jeleniej Górze na kursach prowadzonych przez Elżbietę Eisenblatter oraz przez Agnieszkę Krzysztofiak we Wrocławiu.

Technikę tańca orientalnego rozwijałam u takich instruktorek jak: Ola Toth (Warszawa) czy Rena Milgrom (Studio Zambra, Praga). Wszechstronność zainteresowań i życia we współczesnym eklektyzmie pchnęły mnie do czerpania z różnych odmian tańca i poszukiwania własnych ścieżek wyrazu. Układam choreografie do każdej muzyki. Flamenco, taniec orientalny, taniec współczesny, własna inwencja, są dla mnie źródłem inspiracji do tworzenia czasem zaskakujących dla widza układów.

Czy szukam własnego, jednorodnego, spójnego stylu w tańcu? Raczej nie. Tworzyć siebie i wyrażać siebie poprzez taniec. Budować indywidualną świadomość swojego ciała w harmonijnym sprzężeniu z emocjonalnym duchem. Odnajdywać w ruchu ciała sprzężonym z muzyką energetyczną siłę. Doświadczać w tańcu przyjemności i zwykłej radości życia. Oto czego szukam i uczę tańcząc. Zapraszam Was do wspólnej praktyki i zabawy!" Agata


 Płatności:

 Cena (Warsztat, pobyt oraz Noc Sylwestrowa)  990 zł.

 Osoba nie ćwicząca jogi: - 890 zł.

 Dzieci od 3 do lat 12-tu: - 715 zł.

 Dzieci do trzech lat śpiące z rodzicami - bezpłatnie.

Cena obejmuje: • zakwaterowanie i wyżywienie (poranna owsianka, herbata z miodem, obiad i kolacja - ciepłe dania)
• zajęcia jogi, pranajamy, medytacji
• wieczorna, przedsylwestrowa nauka tańca
• uroczysta kolacja Sylwestrowa
• zabawa Sylwestrowa
• koncert Mis i Gongów

 

Harmonogram wpłat i rezerwacja:

 

100 zł – zadatek płatny na konto za pośrednictwem strony internetowej w momencie zapisu (tytuł płatności : Sylwester 2019/2020, Imię i Nazwisko)

Pozostała kwota płatna na miejscu gotówką.

Ilość miejsc ograniczona.


Sprzęt:

 

Prosimy również o przywiezienie: maty do jogi, 2 paski i 2 kostki (drewno lub korek). Jest możliwość kupienia sprzętu (jeśli jest na stanie w danym momencie), zamówienia: kontakt@joganamaste.pl (sprzęt będzie do odbioru w szkole). My zapewniamy krzesła i koce.

Prowadzący:

Paulina Stróż


Magister pedagogiki, dyplomowany nauczyciel jogi stopnia Junior III wg przekazu B.K.S. Iyengara (dyplom Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie). Utrzymuje stały kontakt (co dwa lata) z Instytutem Iyengara w Punie od roku 2003 i praktykuje przez miesiąc pod okiem Mistrza B.K.S Iyengara i jego dzieci Gity i Prashanta pragnąc utrzymać czystość przekazu mistrza.
Jogę praktykuje od 1995 roku oraz regularnie doskonali praktykę także w Polsce uczestnicząc corocznie w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli jak Faeq i Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA) - nauczycielka będąca specjalistką z zakresu medycznych technik w Jodze Iyengara oraz Ritta Keller (Niemcy). Szczególne znaczenie ma dla niej nauczanie Ks.Joe Pereiry (Indie) stało się dla niej w ostatnich latach szczególnie ważne - ostatnio dostępne w Polsce (najbliższe maj 2014) oraz
w Indiach gdzie postanowiła podróżować by mieć z nim kontakt bezpośredni.
W 2013 ukończyła kolejny kurs nauczycielski zakończony egzaminem stopnia Junior II, a w 2015 uzyskała stopień Junior III. W 2000 otworzyła szkołę jogi we Wrocławiu i prowadzi codzienne zajęcia jogi wg Metody Iyengara dla początkujących, zaawansowanych, kobiet w ciąży i dzieci oraz warsztaty weekendowe i wakacyjne w Polsce, Chorwacji i Indiach. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Szczegóły
  • Data: 27-12-2019 - 01-01-2020
  • Czas: Zgodnie z opisem warsztatu
  • Cena: 990 PLN
Miejsce