Kurs Roczny Doskonalący - II zjazd

07-12-2019 - 08-12-2019 (See all) 210 PLN

Serdecznie zapraszamy wszystkich regularnie praktykujących Jogę Iyengara do podjęcia rocznego kursu doskonalącego. Celem kursu jest rozbudzenie u praktykujących świadomości i samodzielności w pracy z ciałem i umysłem. Kurs jest przeznaczony dla wszystkich z podstawowym zaawansowaniem w jodze Iyengara, ale chcących poszerzyć swoją wiedzę i przygotować się do praktyki własnej jak dla osób przygotowujących się do kursu nauczycielskiego.
W trakcie kursu można także realizować indywidualny tok przygotowania do egzaminu nauczycielskiego (jako jeden z elementów) – w systemie mentorskim (wg. wytycznych Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce). Program zawiera przygotowanie asan i pranajam obowiązujące na ewaluacji 
i egzaminie Introductory II. W planie kursu przewidziane są wykłady z filozofii.

 

Prosimy o przywiezienie: maty do jogi, 1 paska i 1 kostkę (drewno lub korek). Reszta sprzętu na sali.


Plan zjazdów:


Zjazd I 05 – 06 października 2019 r., pozycje stojące
Zjazd II 07 – 08 grudnia 2019 r., skłony
Zjazd III 11 - 12 stycznia 2020 -  poświęcony Wiedzy o anatomii (wiedza potrzebna dla bezpieczeństwa i rozwoju praktyki własnej i praktyki swoich uczniów dla przyszłych nauczycieli), Marcin Fluder
Zjazd IV 22 – 23 luty 2020., wygięcia w tył
Zjazd V 18 – 19 kwietnia 2020. pozycje odwrócone
Zjazd VI i egzamin 20 - 21 czerwca 2020., podsumowanie i „szlifowanie”


Godziny spotkań:


Sobota 12:00 - 15:00 i 17:00 - 19:00
Niedziela 09:00 - 10:00 i 10:30 - 13:30
(nieznaczne zmiany godzinowe trwania zjazdu III)


Płatności:

 

Cena : 210 zł -za zjazd  (obejmuje lekki obiad w sobotę - pożywna wegańska zupa i ciasto)

Harmonogram wpłat:

 

            110 zł – wpłata zadatku przy zapisie przez stronę internetową.

            600 zł – zadatek za cały kurs (6 x 100 zł) płatne gotówką w recepcji na pierwszym

                         zjeździe.

            110 zł – dopłata gotówką w recepcji na każdym kolejnym zjeździe.

 

Obowiązkowa obecność na 6 zjazdach (jeden zjazd można odrobić na innym naszym warsztacie, w innym terminie w tym samym roku)


Prowadzący:


Paulina Stróż – Nauczyciel Jogi wg B.K.S Iyengara w stopniu Junior III


Magister pedagogiki, dyplomowany nauczyciel jogi stopnia Junior III wg przekazu B.K.S. Iyengara (dyplom Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie). Utrzymuje stały kontakt (co dwa lata) z Instytutem Iyengara w Punie od roku 2003 i praktykuje przez miesiąc pod okiem Mistrza B.K.S Iyengara i jego dzieci Gity i Prashanta pragnąc utrzymać czystość przekazu mistrza.
Jogę praktykuje od 1995 roku oraz regularnie doskonali praktykę także w Polsce uczestnicząc corocznie w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli jak Faeq i Corin Biria (Francja), Lois Steinberg (USA) - nauczycielka będąca specjalistką z zakresu medycznych technik w Jodze Iyengara oraz Ritta Keller (Niemcy). Szczególne znaczenie ma dla niej nauczanie Ks.Joe Pereiry (Indie) stało się dla niej w ostatnich latach szczególnie ważne - ostatnio dostępne w Polsce oraz w Indiach gdzie postanowiła podróżować by mieć z nim kontakt bezpośredni. W 2013 r. ukończyła kolejny kurs nauczycielski zakończony egzaminem stopnia Junior II, a w 2015 r. uzyskała stopień Junior III. Jest w trakcie przygotowania do egzaminu Seniorskiego.
W 2000 r. otworzyła szkołę jogi we Wrocławiu i prowadzi codzienne zajęcia jogi wg Metody Iyengara dla początkujących, zaawansowanych, kobiet w ciąży i dzieci oraz warsztaty weekendowe i wakacyjne w Polsce, Chorwacji i Indiach. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce

Marcin Fluder - dyplomowany Osteopata


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, doświadczenie zawodowe zdobywał jako fizjoterapeuta w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Konstancin oraz Wrocław, L’Hopital Maritime de Berck Francja,prywatna praktyka oraz na kursach podyplomowych.
Absolwent Sutherland College of Osteopathic Medicine, I edycja szkolenia w Polsce-Konstancin.
Od 13 lat związany z Polską Akademią Osteopatii OSTEON, asystent-wykładowca.
Prowadzi podyplomowe kursy z Anatomii Palpacyjnej dla fizjoterapeutów .
Wykładowca Polskiej Akademii Osteopatii.

Szczegóły
  • Data: 07-12-2019 - 08-12-2019
  • Czas: Zgodnie z opisem warsztatu
  • Cena: 210 PLN
Miejsce